USA trip – díl I. – Úvod a odlet do New Yorku


SEO školení


Byla něco jako půlka února a jedno odpoledne mi píše kamarád Kali, že jsou levné letenky do New Yorku, a že by se tam chtěl podívat a projet pár zajímavých měst. Ze začátku byl plán takový, že náš pojede větší skupina lidí. Ovšem vzhledem k časové a finanční náročnosti to byl pro většinu lidí problém. Nakonec jsme tedy zůstali jen já, Kali a jeho přítelkyně Swenia. Není to tedy úplně ideální složení – páreček a křen Milan. Nicméně jsem si řekl, že do USA bych se asi jen s takovým plánem, kteří oni mají, nepodívám. A jaký je tedy vůbec plán cesty a na jak dlouho pojedeme?

Délka naší cesty je něco okolo 22 dní. Přes všechny ty časové posuny se to těžko přesně dopočítává. Nicméně datum je 30.6. – 21.7.2016 a plán je opravdu nabitý!

První 4 dny máme v plánu New York a okolní města jako Washington, Philadelphii apod. Poté následuje přelet letadlem do Miami, kde si asi uděláme klasickou dovolenou jako v Chorvatsku a rozvalíme se někde u vody. Protože na takové ležení nemáme dostatek řízků z domova, tak nám budou stačit 2 dny moře a procházení města. Snad nepotkám Horatia Caina z Kriminálky Miami.

Po těchto dnech následuje odlet do Las Vegas, kde si půjčujeme auto na celých 13 dní. V samotném Vegas zůstaneme tak 2 až 3 dny celkem. Pro mě jednoznačně místo z celého výletu kam se těším nejvíce. Samozřejmě je v plánu nějaký drobný gamble v casínech a tak, ale já se úplně nejvíce těším na to, že se podívám na WSOP.

Světová série v pokeru je jednoznačně největší a nejznámější pokerový festival, který nabízí přes 60 oficiálních eventů v buy-nem od 1k až po 111 111k USD. To jsou tzn. náramkové eventy, kde vítěz získá prestižní zlatý náramek. Vzhledem k tomu, že jsou tyhle event. Drahé, tak mám v plánu taky naskočit alespoň do nějakého levnějšího nenáramkového eventu. Zatím to vypadá na 1 day event 185 USD NLHE od 5pm se starting stackem 10 000 žetonů a 30 min levely. Což ze začátku znamená nějakých 200 velkých blingů, tak uvidíme, zda to bude chodit 🙂

Následuje cesta kolem Vegas do San Francisca, LA a posléze několika národních parků. Grand Canyon samozřejmě nebude chybět. Po těchto dnech máme další letadlo zpátky do NY. Tam den nákupy a pak letadlem opět zpátky hurá domů.

IMG_0415

Let do USA

Do USA se létá s přestupem. V našem případně by to byl Německý Dusseldorf. Tam jsme letěli s Czech airlines. Byl to můj úplně první let a připadalo mi to jak cesta se starou Karosou po D1. Klepání, hluk, bouchám, praskání, mlaskání, prdění? No, ale doletěli jsme. Hodinka čekání a hned přímý spoj do NY s Air Berlin.

Měli jsme drobné potíže u vstupu do letadla. Chtěli totiž vědět naší první adresu v NY, kterou jsme z hlavy nevěděli, takže trošku zdržení, ale na konec vše ok. Let na letiště JFK v NY trval přibližně 8,5 hodiny a utíkalo to v pohodě. Multimediální obrazovky, knížka, pokusy o spánek a čas poměrně letěl. Po těch 8,5h sezení jsme sice doletěli jak zmuchlaný papír, ale nebylo to zas tak hrozné jak jsem čekal.

Pohovor s imigračním úředníkem v USA byla bomba. Dlouho jsem se tak nenasmál. Celou dobu házel fórky, pil smoothie, o kterém říkal jak si ho každý den rád dělá a při focení říkal něco jako: „Smile like you love our Ms. Merkel“. No prostě frajer. A co byl zatím největší problém?

Série těchto článků je lehce opožděná za skutečností a pravděpodobně se to bude ještě zhoršovat, ale chtěl bych to tedy celé alespoň v kostce zdokumentovat. Snad se to bude někomu líbit 🙂

Omlouvám se za chyby a možná někdy nesmyslné věty předem. Není úplně v mých silách to po sobě detailně kontrolovat. Až se vrátím, tak články opravím, doplním další texty a i fotky.

Tak zase příště 🙂

Díl dva –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-ii/

Díl tři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iii/

Díl čtyři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iv-miami/

Díl pět –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-v/

Díl šest –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-vi/Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.